Мешканці села Пухівка вирішили об'єднатися в громадську організацію для захисту водойм, що знаходяться на території селищної громади.

опубліковано 12 бер. 2012 р., 07:40 Секретар сільради   [ оновлено 12 квіт. 2012 р., 05:16 ]


03.10.2011 

Ігор Степченко, організатор зборів:

 “Шановні земляки, друзі. Зійшлися ми сюди , на берег красуні Десни, поговорити про наше минуле, сучасне, майбутнє, та з Божою поміччю почати благородну справу. Не так давно, ми пам'ятаєм, коли ще не було дач навкруги і земля наша не була товаром, і всі "старики" і "старухи" були доступні з усіх сторін та

повні різноманітної риби. Ми навіть і не задумувались над тим, що може бути якось по іншому. Пройшло небагато часу, і під'їхати до Десни та до Круглого озера вже проблематично, а в деяких місцях навіть підійти неможливо. З'явились нові хазяї та пани, для яких закони що дишло, і будуються огорожі до самої води, а
влада тільки руками розводить. Пройде не багато часу, і нашим нащадкам бачити красу землі нашої і користуватися дарами природи вже не доведеться. Якщо не збережем для внуків і правнуків хоча б того що лишилось, гріш нам ціна. Не можливо відстоювати свої права і свободи сидячи за високими парканами в своїх дворах і виглядаючи через загратовані вікна. Не можливо одному, навіть дуже сильному і грошовитому, захистити себе від свавілля людей без честі і совісті, але з тугими гаманцями. Для того, щоб розігнутись і встати з колін, ми повинні об'єднатись, бо гуртом навіть кашу їсти не погано, не кажучи вже про батька.

 Якось обговорюючи з друзями цю проблему, в одного з нас виникла ідея, яку я й виношу на ваш розсуд.

 Ідея полягає ось у чому. Маючи навкруги села певну кількість водойм та озер, а також славні традиції рибальства, об'єднатися в громадську організацію для захисту наших природних багацтв. Історично склалося так, що село поділяється приблизно на 5 рівнозначних кутків, біля яких знаходяться водойми, які потребують очистки, приведення в порядок та зариблення.

 Структура організації виглядає так: Голова та його заступник вибираються установчими зборами, а члени правління делегуються від кожного кутку по одному.

Так як деякі озера знаходяться на межах з сусідніми селами, то пропоную запросити сусідів до нашої справи, і з часом все Придесення Київської обл.

 Співпрацюючи з органами місцевого самоврядування та запрошуючи до співпраці фахівців ми зможемо визначитись з чого почати, а починати боротьбу за збереження водойм для громади треба вже сьогодні, бо завтра може бути вже пізно.

 Пухівський сільський голова Труба Микола Григорович підтримав односельців, підкресливши, що це дуже своєчасна ініціатива, пообіцяв в усьому сприяти та підтримувати в розпочатій справі.

 Він розповів, як під час пожежі торф'яників, коли понаїздило багато пожежних машин, вони брали воду і в затоці, яку збудували бобри, а зараз в місцях проживання бобрів хтось розставляє капкани.

 Микола Труба наголосив на тому, що біля кожної водойми міліціонера не поставиш і тому громада повинна сама слідкувати, щоб не було рибалок з електровудками, щоб не підпалювали суху траву, тому що вогонь знищує все живе і щоб знову відновити природу, потрібні роки.

 Раніше під час повені піднімалась вода в Десні і вода сама очищала озера.

 За водоймами потрібно слідкувати самим, щоб вони не перетворювалися в гниючі болота та смітники.Автор: Редакцiя газети "7 днiв"


Comments