Походження назви

Їдучи Десною, монахи та різні торговці за 20 кілометрів від Києва часто спочивали. Потім стали будувати різні курені для перебування в літній час. Після літніх куренів стали будувати більші курені, будинки. Населення було переважно духовне. Назвали село Десняний Городок. Село стало зростати і населення оселялось хліборобське. З одного боку протікала Десна, а з другого було болото. В тому болоті розводилось надзвичайно багато комарів. В зв'язку з тією місцевістю назвали село Комарівкою. Довгий час існувала така назва села. Потому ішло французьке військо під проводом Наполеона. Село Комарівку зовсім (в пух) зруйновано. «Зруйнували Комарівку в пух» — так казали люди в той час. Зважаючи на те, що село було зруйноване в пух, так пішла й назва — Пухівка. Таким чином і до цього часу існує така назва. Ще й до цього часу протікає невеликий струмок, наслідок давнього болота. Назва того струмка — Комарівський Рівчак.

ПУХІВКА ШИРОКОЛИСТА —  Eriophorum latifolium Hoppe
Родина Осокові — Cyperaceae
Як виглядає? Багаторічна трав'яниста рослина, 15—17 см заввишки, з повзучим кореневищем. Листки лінійні, жолобчасті, шорсткі. Стебло тригранне, на його верхівці суцвіття з 3—5 звислих колосків на нерівних, сплющених квітконіжках. Квітки двостатеві, сидять у пазухах обгортних лусок. Багаточисленні приквіткові волоски сильно видовжені при плодах, гладенькі, м'які, утворюють білий ватний жмут. Цвіте у травні — червні.
Де росте? На болотах і мокрих осокових луках, старицях — у Карпатах і на Поліссі, в Лісостепу — спорадично.
Що й коли збирають? Пухнасті колоски, в серпні.
Коли застосовують? Як кровооздоровчий, потогінний, відхаркувальний засіб при простудах, кашлі, при проносах, катарах кишок. Також використовують при ревматизмі, подагрі, шкірних хворобах, як засіб для гоєння ран.
Застосовують у вигляді чаю. На 1 склянку окропу беруть 1 столову ложку пухнастих колосків і настоюють 10 хвилин. П'ють по 2 склянки на день ковтками.