Всі власники паїв повинні оформити право власності 🌾

опубліковано 6 лист. 2019 р., 01:34 Секретар сільради

Власники незатребуваної земельної ділянки (паю) або їхні прямі спадкоємці повинні оформити право власності на земельну ділянку.

Про це йдеться в змінах, передбачених у статті 13 Закону України №2498-VIII. «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

⚠️ Якщо вимогу не буде виконано – автоматично буде вважатися, що власники ділянок відмовилися від землі.

⚠️ Терміни оформлення – до 1 січня 2025 року. Влада постановила законом строк у 5 років, протягом якого можна оформити юридичне право на свою частину паю.

📌Нові зміни в законі передбачають:

- запровадження права орендарів на обмін земельними ділянками без згоди орендодавця (за умови їхньої приблизної рівнозначності й дотримання встановлених умов);

- встановлення першочергового права на оренду земельних ділянок одного масиву (отже великі с/г підприємства зможуть відразу отримувати значні площі землі в одній місцевості, а не набирати земельні ділянки для оренди вроздріб);

- закріплено поняття «невитребувана земельна частка (пай)», в який зараховуються всі земельні частки (паї), власникам на які було видано свідоцтва (сертифікати), але не були виділені в натурі (на місцевості), відповідно до нового законодавства (не присвоєно кадастровий номер).

Comments