Лісництво

    Природа щедро обдарувала наше село – поблизу нього протікає красуня Десна, майже впритул підступає віковий ліс. Для багатьох поколінь пухівчан був він годувальником, щедро обдаровує ліс і нинішніх жителів та відпочивальників з Броварів та Києва. За його збереженням та порядком стежать працівники Пухівської дільниці Броварського лісництва, яку очолює майстер Сергій Миколайович Гиренко.     
    Колектив лісодільниці обслуговує 2,5 тис.га лісу. Цей масив виконує функцію лісопаркової зон, тому й потребує особливих підходів під час доглядів. Ті насадження, які втратили свої функції – захисні, рекреаційні – вирубуються, натомість проводяться лісокультурні заходи, тобто посадка нових насаджень, догляд за ними, включаючи ручні та механізовані прополювання, адже саджанці потребують захисту від бур’янів. Щорічно тут у середньому висаджуються дерева і кущі на території 20 га. 
    На жаль, доводиться захищати насадження не лише від бур’янів, а від людей. Трапляється так, що відпочивальники розпалюють багаття, від яких на значні площі поширюються пожежі.
    - Я люблю природу і душа болить, коли спостерігаєш за цією бідою,- говорить С.М. Гиренко. - І про команду, з якою працюю. Це вісім лісників - Віктор Миколайович Кальченко, Євген Анатолійович Іванов, Костянтин Петрович Пиндюра, Василь Іванович Заїка, Станіслав Едуардович Мошківський, Сергій Дмитрович Петренко, Микола Вікторович Покидько, Анатолій Миколайович Порфіленко. Усі ми робимо все можливе і навіть трохи більше, щоб зберегти і примножити ліс для нинішнього і прийдешніх поколінь.
Comments